Hello, ladies.
I simply love today's post because gradient or ombre nails are so "my thing". You can do countless pattern and color combos, you can "play" with stamping plates, manicure stripes etc.
For today I used acrylic paints instead of nail polishes, and the model I chose is "reciprocal gradient". You can see HERE my first failed attempt to do a reciprocal gradient. But I didn't give up, last night I tried again and this time I actually like the result. I hope you'll like it too.
Postarea aceasta este fix pe placul meu, nu de alta dar tehnica gradient (sau ombre nails) este una dintre preferatele mele. Combinatiile de culori si modele sunt nenumarate, te poti juca in voie cu orice fel de oja (de la culoare pana la textura), cu placutele pentru "stampilat", cu benzile pentru manichiura etc.
Pentru provocarea de astazi am folosit nu oje, ci acrilice, iar modelul realizat este "reciprocal gradient". Pe la inceputul lui iunie am facut primul meu "reciprocal gradient", puteti vedea AICI rezultatul de care eu nu am fost deloc multumita. Insa nu m-am dat batuta, iar aseara am mai incercat o data. Nici acum nu mi-a iesit perfect, insa este mult mai bine decat data trecuta, nu credeti?
Se afișează postările cu eticheta jolifin. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta jolifin. Afișați toate postările
sâmbătă, 27 iulie 2013
miercuri, 5 iunie 2013
The Polishes Challenge: 3. Three Colors
Hello, ladies.
Today we have a manicures using three colors. Basically we
are supposed to show you new nail polishes, but I have for you something a
little more… different: I did a manicure using acrylic paints. The pattern is
not so great, I wanted to do a one stroke manicure, but it came out to be
something different, anyway… I am a noobie with this whole acrylic paints
thing, so please bare with me.
Astazi avem manichiura in trei culori. In principiu ar
trebui sa va aratam oje noi, insa am pentru voi ceva mai… altfel: am facut o
manichiura folosind vopsele acrilice. Modelul nu este foarte reusit, am vrut sa
fie un one stroke, mi-a iesit altceva, in sfarsit… Sunt abia la inceput in ceea
ce priveste acrilicele, asa ca va rog sa nu fiti prea aspre cu mine.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)
